Praha 1 plánuje další minibusovou linku

Praha – Otevření druhé minibusové linky plánuje Praha 1. Starosta Filip Dvořák uvedl, že by měla spojit Těšnov se stanicí metra Staroměstská, zatím ale není jasné, kudy povede. Radnice uvažuje o šesti možných trasách a najala firmu, která má zjistit, která z nich je nejvýhodnější. Zda malé autobusy skutečně začnou jezdit, záleží ale především na magistrátu, který bude muset pořídit nová vozidla a platit jejich provoz.

„Linka má podle plánů spojit Staroměstskou a Těšnov se zastávkami na Staroměstském náměstí, Petrském náměstí a dalších 14 místech, jež nyní nemají kvalitní dopravní spojení,“ řekl Dvořák. Minibusy by měly jezdit jednou za čtvrt hodiny, trasa vedoucí staroměstskými a novoměstskými uličkami má být dlouhá asi 4,5 kilometru.

Radní městské části v rámci přípravy projektu zadali zakázku společnosti Metroprojekt Praha, která má připravit projektovou dokumentaci na zřízení zastávek, nástupních ostrůvků nebo míst, kde by se minibusy nabíjely. Firma má také ověřit nejvýhodnější trasu a případně navrhnout její doplnění.

V Praze jezdí již několik minibusových linek. Ta nejnovější vznikla rovněž v Praze 1, avšak na levém břehu Vltavy. Jezdí z Malostranského náměstí k nemocnici pod Petřínem. Podle starosty Dvořáka denně sveze 500 cestujících.