Provoz na Pražském okruhu bude omezen

Praha – Provoz na západní části Pražského okruhu bude půl roku výrazně omezen. Od 1. března do 15. června uzavřou silničáři jízdní pás, po němž jezdí auta od křižovatky s dálnicí D5 do Slivence, od 16. června do konce srpna bude uzavřen druhý jízdní pás. Auta v obou směrech zatím budou svedena do pouhých tří pruhů. Podle mluvčího pražského magistrátu Jiřího Wolfa je vozovka nejstarší části okruhu ve velmi špatném stavu a oprava je před otevřením navazující jihozápadní části nutná.

Během rekonstrukce vozovky bude dvěma pruhy vedena doprava ze Slivence na sever k dálnici D5. Auta včetně kamionů mířící v opačném směru od severu na jih se budou muset vejít do jediného pruhu.

Západní část Pražského okruhu mezi mimoúrovňovými křižovatkami v Třebonicích a Slivenci je zdaleka nejstarší z dosud dokončených úseků, v provozu je od roku 1983. Navazující úseky, po nichž pokračují auta do Řep a Ruzyně, byly otevřeny v letech 2000 a 2001. Součástí Pražského okruhu je také silnice spojující Satalice a Běchovice otevřená v roce 1993.