Policie obvinila muže a ženu, kteří vyvolali poplach v Kobylí na Břeclavsku

Policie obvinila muže a ženu, kteří se ve čtvrtek zabarikádovali v domě v Kobylí na Břeclavsku. Muže obvinila z obecného ohrožení, násilí proti úřední osobě a vydírání. Jeho manželka čelí obvinění z obecného ohrožení a vydírání. Oběma hrozí v případě uznání viny až osmiletý trest ve vězení. Soud bude rozhodovat o jejich vzetí do vazby.

Policejní zásah v Kobylí na Břeclavsku
Zdroj: ČT24

„Policisté dnes intenzivně prováděli úkony v případu, který se ve čtvrtek odehrál v Kobylí. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání proti zadrženému muži i jeho manželce,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Doplnila, že policie podá návrh státnímu zástupci na vzetí obou obviněných do vazby.

Drama v Kobylí začalo ve čtvrtek dopoledne. Exekutor navštívil manželský pár, který neplatil nájem. Muž ho začal ohrožovat a exekutor zavolal policii. Na místo dorazila zásahová jednotka i policejní vyjednavač, všichni přiletěli vrtulníkem.

Policisté se po příjezdu snažili muže přemluvit, aby vyšel ven. „Snažili jsme se nejdříve s mužem vyjednávat, ale bohužel to bylo marné. Muž ani žena nechtěli z rodinného domku vyjít,“ sdělila Haraštová. Muž začal policejní hlídku ohrožovat namířenou zbraní, podle mluvčí se k vyhrožování následně přidala i jeho žena.

Zhruba po hodině proto zásahová jednotka do domu vpadla. Mezi rodinnými domky byly slyšet zvuky, které připomínaly střelbu. Při zásahu se ale nestřílelo, zásahová jednotka použila vybuchující rozbušky, které připomínaly zvuk výstřelů.

Policisté vyvedli ozbrojeného muže a ženu ven a posadili je do služebního vozu. Stalo se to pravděpodobně na poslední chvíli, protože muž v domě pustil plyn a se sirkami v ruce ho chtěl podpálit. To se ale naštěstí nestalo. Na místo pak dorazila záchranná služba, policejní pyrotechnici a plynař.

Situaci sledovala řada místních. Nebylo to podle nich poprvé, co by dvojice způsobila rozruch. Muž měl podle policistů v minulosti i vícekrát problém se zákonem.

Situace se vyhrotila kvůli sporu, který manželský pár vedl s majiteli budovy. Současní vlastníci dům koupili od syna manželů, kteří podepsali nájemní smlouvu, a dvojice zde dále bydlela. S prodejem domu sami nesouhlasili, případ řešil i soud, který rozhodl ve prospěch nových majitelů budovy. V roce 2014 exekuční komora vydává dokument, podle kterého se měli neplatící nájemníci vystěhovat. O dva roky později soud exekuční titul pravomocně potvrdil.