Žena marně vysvětlovala, kde se nachází - vrah ji stihl rozporcovat

Soul - Jihokorejský policejní náčelník odstoupil po vypuknutí skandálu týkajícího se případu ženy, která byla znásilněna a zavražděna i přes volání o pomoc policii. Žena přitom jasně popsala, kde se nachází. Čcho Hjun-oh prohlásil, že na sebe bere plnou odpovědnost za neodpustitelnou nedbalost jeho důstojníků. Ti rozporcované tělo ženy objevili až 13 hodin po tísňovém volání. Celou záležitost se snažili ututlat.

K incidentu došlo 2. dubna v Suwonu, jižně od hlavního města. Žena policii vysvětlovala, kde se nachází, během celkově sedmiminutového hovoru. Podle zpráv místních médií žena detailně popsala okolí, včetně základní školy nebo hřiště vedle bytu, kde byla zadržována.

Policisté ji ovšem nedokázali objevit včas. „Vyjadřuji svou hlubokou lítost. Policejní nedbalost měla v tomto případě strašlivý následek. Navíc se policie snažila lhát,“ konstatoval pan Čcho, komisař Národní policejní agentury.

Chyby v komunikaci mezi operátory tísňových linek a důstojníky nakonec způsobily, že policie prohledávala špatnou oblast. V souvislosti s vraždou už byl ale zadržen jeden podezřelý.