Na knihy nemusíte mít žaludek

Brno – Multižánrový festival na podporu četby a knihoven oživí od 28. do 30. září centrum Brna. Knihovničky a koutky na čtení se objeví nejen v několika kavárnách, ale ve středu a ve čtvrtek také přímo v brněnských ulicích, parcích a na náměstích. I kráva má svou knihu, připomínají organizátoři důvtipným názvem projektu, že číst může opravdu každý.

Obsah pouličních knihovniček se bude vztahovat ke konkrétnímu místu, (nejen) čtenáři budou moci navíc zhlédnout doprovodný kulturní program. Ať už divadelní představení z repertoáru například divadla Líšeň, Feste nebo DNO, perfomance, freezingy (tedy „zamrznutí“ skupiny lidí ve stávající pozici na určitou dobu), nebo instalace brněnských umělců.

Návštěvníci si ale především budou moci poslechnout autorská čtení anebo sami usednout nerušeně s knihou na tzv. místo na čtení. Centrum Brna se tak spojí v jeden celek prostřednictvím literatury, doufají pořadatelé.

Závěrečný den festivalu je určen pro středoškoláky, pro něž je připraven program v Moravské zemské knihovně. Více podrobností na stránkách projektu I kráva má svou knihu.