Policie ČR vyzdvihla spolupráci s ostravskou televizí

Na tradičním Dni policie, který se konal v sobotu 20. června na Slezskoostravském hradě,  převzal ředitel Televizního studia Ostrava Tomáš Šiřina Medaili ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje za aktivní spolupráci s organizačními články krajského ředitelství v oblasti prevence a výjimečné přičinění o dobré jméno krajského ředitelství. Vyznamenání převzal z rukou plk. Tomáše Kužela a  JUDr. Josefa Babky, náměstka hejtmana.
Den policie 2015
Zdroj: ČT Ostrava Autor: Policie ČR

Plaketu Policie České republiky za dlouholetou úspěšnou spolupráci na poli prevence zároveň obdrželi tvůrci pořadu Na stopě, dramaturg Richard Hýsek a moderátor Roman Svoboda.

Richard Hýsek
Zdroj: ČT Ostrava
Autor: Taťána Reková

Připomínáme, že relace Na stopě, která se vysílá každý týden v pondělí na ČT1, napomáhá v odhalování závažných kriminálních případů. Svým zaměřením naplňuje poslání veřejné služby, podílí se na větší informovanosti a posiluje důvěru v práci policie. Od počátku  roku 2000, kdy ji ČT začala zařazovat do svého programu, má za sebou více než  700 odvysílaných dílů.

Roman Svoboda
Zdroj: ČT Ostrava
Autor: Rostislav Šimek

Základem každého dílu Na stopě jsou neobjasněné kriminální případy. Záměrem autorů je rekonstruovat (popsat) divákovi nevyřešený případ tak, aby získal pocit, že se stává přímo svědkem zločinu. Významnou roli sehrávají televizní diváci, kteří mohou využívat přímého telefonního kontaktu na kriminalisty, případně se mohou spojit přímo s tvůrci pořadu.

Ocenění pro Richarda Hýska, dramaturga pořadu Na stopě
Zdroj: ČT Ostrava