Startovací dávka energie Dobrého rána ze Světa techniky

„Hlásí se CML, Centrální mozek lidstva. Budoucnost Dobrého rána je v ohrožení! Abychom mohli dále vysílat, musíme ovládnout svět techniky…“, možná právě takto začalo v pondělí 2. března vysílání Dobrého rána z Ostravy.

Moderátoři Petr Rajchert, Tereza Richtrová i jejich hosté se ocitli v prostředí, kde se z dospělých stávají děti. Pozvali jsme vás do Světa techniky. Podívali jsme se do Vesmíru, navštívili Oázu klidu, edukativní a hravou formou vysvětlili fungování a princip některých fyzikálních jevů, ochutnali amarouny moderní doby, stali jsme se novými „Návštěvníky“. A nechyběl ani Josef Dvořák alias Leo Kane „Návštěvník z budoucnosti“.

Navštívili jsme i Malý svět techniky, kde se natáčí akční soutěž pro děti U6, a zkusili poprvé v Dobrém ránu létat s tryskobatohem na zádech. K tomu nám přišel pomoci největší seriálový odborník na létání - létající Čestmír Lukáš Bech. Nechybělo ani jídlo - ochutnali jsme výtvory molekulární kuchyně. Technickými expozicemi a popisy fyzikálních jevů nás provedl popularizátor fyziky Radek Chajda.

Bez techniky se neobejdeme, proto s ní souvisela i anketní otázka: Který vynález či objev vám slouží nejvíce?


Vysílání: Dobré ráno, pondělí 2. 3. 2015 od 6:00 na ČT2