Narozeniny slaví koulařka Helena Fibingerová

Víceměřice - Helena Fibingerová, která patří k nejlepším koulařkám atletické historie, se narodila 13. července 1949 ve Víceměřicích na Hané. Její světový rekord ve vrhu koulí z jablonecké haly (22 a půl metru) z roku 1977 je k roku 2008 stále platný. Dnes je funkcionářkou Českého atletického svazu a zabývá se i dalšími aktivitami. Fibingerová už od konce 60. let pravidelně hájila barvy československé atletiky a v roce 1973 vyhrála v Rotterdamu své první halové mistrovství Evropy. Je několikanásobnou halovou mistryní Evropy, světovou šampiónkou na otevřených hřištích i v hale.

Je držitelkou 25 českých a slovenských rekordů. Reprezentovala nás ve 42 mezistátních utkáních, nejvíce ze všech žen, o jedno víc než Dana Zátopková a Olga Modrachová. Celých dvacet let reprezentovala naši republiku, což je také světový unikát.

Její jméno figuruje mezi nejlepšími atletkami světa. V letech 1973 až 1979 byla sedmkrát vyhlášena první v anketě o nejlepší československou atletku roku, zatím vícekrát než kterýkoliv jiný náš sportovec nebo sportovkyně. Aktivní činnosti zanechala v roce 1988.