Zemřel švýcarský král hoteliérů César Ritz

Küsnacht - Slavný švýcarský podnikatel a zakladatel tradice luxusního ubytování napsal novou kapitolu v historii hotelů na přelomu 19. a 20. století. Vždy mu šlo o luxus v nejvyšší kvalitě bez ohledu na cenu. Reputaci mezi majetnými zákazníky si získal především pro svůj dobrý vkus a eleganci. Součástí Ritzova úspěchu byla i dlouholetá spolupráce se slavným francouzským kuchařem Augustem Escoffierem, jehož recepty dodnes tvoří základ francouzské kuchyně.

První pařížský hotel na náměstí Vendôme v centru města, otevřený v roce 1898, proslul skvělou kuchyní a nákladným zařízením. Londýnský hotel Ritz, který byl otevřen v roce 1906, se stal jedním z nejoblíbenějších míst setkávání bohatých a slavných z celého světa.

César Ritz se narodil 23. února 1850 ve švýcarském Niederwaldu jako třinácté a poslední dítě farmáře. První kontakt se světem hotelů zažil ve švýcarském městě Brig, kam jej poslal otec do učení na číšníka. Na světové výstavě v Paříži v roce 1867 byl zaměstnán jako číšník v hotelu, postupně prošel mnoha dalšími funkcemi od pomocného číšníka přes vrchního až k řediteli. Kuchařskému umění se naučil ve vyhlášeném hotelu Voisin.

V roce 1888 si otevřel první restaurant s Escoffierem v Baden-Badenu. Později jej pozvali do Londýna, aby se stal prvním ředitelem Hotelu Savoy, kde působil v letech 1889 - 1897. O rok později slavnostně otevřel svůj první hotel v Paříži. Uplatnil v něm své postupy, které později nazvali Ritzovou filozofií: pečlivě vybraná architektura, dokonalá péče pro každého hosta, intuice pro změny ve společnosti a trendech, luxusní a kreativní kuchyně.

Po roce 1907 předal kvůli špatnému zdravotnímu stavu podnikání manželce Marii-Louise Rottové, která pokračovala v řízení impéria svého chotě jako první hotelová manažerka na světě. Ritz zemřel 26. října 1918 v Küsnachtu nedaleko Lucernu a byl pohřben v rodné vesnici.