Narozeniny slaví herečka a zpěvačka Jennifer Lopezová

Washington - Již jako malá holčička z newyorského Bronxu chtěla být velkou hollywoodskou hvězdou. Takový sen měla asi řada jejích vrstevnic, ale jen málokteré se splní. Herečka, zpěvačka, módní návrhářka a tanečnice Jennifer Lopezová, narozená 24. července 1969, to dokázala a už několik let patří mezi přední světové celebrity showbyznysu. Přestože je Lopezová nadaná a pracovitá, jejím symbolem se stalo vypracované tělo, které přitom nezapadá do obvyklé šablony ultraštíhlých modelek. "Můj zadek, to je dar od Boha. Můžu vás ujistit, že je skutečně pravý," usmívá se latinskoamerická kráska, která si svoji chloubu nechala pro jistotu pojistit.

Rodiče z ní chtěli právničku, ona chtěla být tanečnicí 

Jennifer Lynn Lopezová se narodila 24. července 1969 v newyorském Bronxu portorikánským rodičům. Má dvě sestry. Již jako čtyřletou ji matka přihlásila do hodin tance a v sedmi letech vystupovala na různých školních představeních. Rodiče z ní chtěli mít právničku, ona toužila tancovat. V osmnácti letech se tedy začala tancem živit. Prosadila se i do televize, získala malé role v různých seriálech a herectví ji okouzlilo. „Odmalička jsem zpívala a tancovala. Teď jsem toužila hrát ve filmu,“ vzpomíná na své začátky.

První výraznější role ji potkala v dramatu Moje rodina (1995). Film měl příznivý ohlas u kritiky a pro Lopezovou znamenal první krok na cestě za vysněnou filmovou kariérou. Poté už přišla role sexy policajtky v úspěšné akční kriminálce Vlak plný peněz (1995) a thriller s Jackem Nicholsonem Krev a víno (1996).

V roce 2001 byla nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou

Průlom přišel v roce 1997 s biografickým snímkem Selena, v němž si zahrála titulní roli zpěvačky Seleny Quintillany Perezové, kterou zabil fanoušek. Tato role Lopezové vynesla nominaci na Zlatý globus a její herecké akcie šly hodně nahoru. Zahrála si pak hlavní ženské role ve filmech Zakázané ovoce (1998), Svatby podle Mary (2001) a Krásná pokojská (2002). Za účinkování ve snímku Policajtka (2001) inkasovala devět milionů dolarů a stala se nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou.

To však ambiciózní Lopezové nestačilo, a proto se pustila i do světa populární hudby. Její debut s názvem On the 6 vyšel v roce 1999 a název byl inspirován číslem metra, kterým v mládí jezdila. Album mělo obrovský úspěch a stalo se několikanásobně platinovým. V roce 2001, při vyhlašování cen MTV Europe Music Awards, obdržela titul nejlepší zpěvačka.

Osobní život má však Jennifer komplikovanější  

Uměleckou kariéru má Jennifer Lopezová pod kontrolou, ale v osobním životě se jí až tolik nedařilo. Je potřetí vdaná a obě předchozí manželství neměla dlouhého trvání. V červnu 2004 se během utajeného obřadu ve své rezidenci v kalifornském Beverly Hills provdala za zpěváka salsy Marka Anthonyho. O rok staršího Anthonyho si přitom vzala půl roku poté, co zrušila své mediálně široce probírané zasnoubení s hercem Benem Affleckem.   

V únoru 2008 se Lopezové narodila dvojčata, chlapec Max a holčička Emme. Ctižádostivá superstar se již čtyři týdny po porodu v médiích chlubila tím, že shodila 18 kilogramů a je zpátky ve formě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto