Sen diabetiků se jmenuje stévie

Buenos Aires – Pro mnohé diabetiky, příznivce redukčních diet i lidi, kteří odmítají umělá sladidla, nyní průmyslové společnosti skupují z jihoamerických pralesů neocenitelnou rostlinu - stévii cukrovou. Jako první ji k doslazování horkých nápojů začali používat argentinští indiáni, ideálním ochucovadlem je však i pro sladkomilce z vyspělých zemí – je třistakrát sladší než běžný cukr, nemá žádné kalorie a navíc je přírodní.

Zatímco zbytek světa výhody rostliny z pralesa teprve objevuje, v Argentině lidé stále více zaměňují přeslazené limonády za nápoj ze stévie. „Stévii piju asi dva měsíce. Doporučila mi ji kamarádka. Říkala, že má velice přirozenou chuť. Dřív jsem používala umělá sladidla, ale ta mají takovou kovovou příchuť. Víte, není to ono. Ani u jídla, ani u nápojů. Ale tohle je opravdu dobré,“ svěřila se obyvatelka argentinské metropole Barbara Ferrová.

Stévii cukrové se v zemi původu říká také sladká tráva nebo medové lístky. V Paraguayi a na severu Argentiny ji původní obyvatelé znají po staletí. Indiáni lístky stévie žvýkali a přidávali do nápojů ještě dlouho před španělskou kolonizací. Vlastnosti této rostliny ale začali objevovat i jinde. Zákazníci nyní tlačí na výrobce, kteří hledají co nejpřírodnější náhražku za klasický cukr. „Indiáni z kmene Wuaraní ji používají k oslazení horkých nápojů. Pak přišli Japonci, kteří začali stévii zpracovávat jako první. Teď už je po ní poptávka i na americkém trhu i v Evropě,“ uvedl ředitel společnosti Biofabrica Misiones José Cabral.

Stévie se stává žádaným zbožím

Zatímco výrobci v Argentině extrakt ze stévie už běžně přidávají do limonád, její potenciál objevily i další potravinářské firmy. Výtažky ze stévie v Argentině již běžně nahrazují sladidla do čaje nebo kávy, přidávají se do želatinových bonbonů nebo rozpustné čokolády. „Stévie původně rostla ve venkovských oblastech. Dokáže se ale přizpůsobit různým typům půdy. Při kultivaci je rozhodující, jaké jí dopřejete podmínky. A na tom záleží, jestli vám přinese zisky, nebo finanční ztráty,“ dodává agronomka Tatina Vidaová.

Společnost Biofabrica je jednou z mnoha, které lístky stévie pomohly k zisku díky zahraničním investorům. Podmínky k pěstování stévie jsou v severoargentinských provinciích příznivé. Může za to půda bohatá zejména na oxidy železa. Zatímco glykosid obsažený v lístkách je asi třicetkrát sladší než cukr, průmyslově vyčištěný extrakt překoná běžnou sladkost až třistakrát.

Například v Japonsku se stévie používá jako sladidlo od 70. let. Na západních trzích se dlouho zkoumaly její případné vedlejší účinky. Úřady ve Spojených státech povolily používání stévie v potravinách a nápojích teprve před dvěma roky. Evropská komise povolení nevydala, mohlo by se tak stát už příští rok.

Pěstování stévie
Pěstování stévie
Více fotek
  • Pěstování stévie autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2246/224545.jpg
  • Rozpustná čokoláda autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2246/224544.jpg