AVÍZO: Náchodská Prima sezona

Každý už jistě slyšel o spisovateli Josefu Škvoreckém a jeho díle Prima sezona. A právě na počest tohoto náchodského rodáka se, už po čtrnácté, koná festival studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna. Festival trvá od 30. dubna do 7. května 2011. Součástí je soutěž v kategoriích: výtvarná práce, objekt, fotografie, poezie, próza, scénář, film. Výherci pak budou vyhlášeni ve čtvrtek 5. května.

Program Prima sezóny obsahuje workshopy zaměřené na divadlo, výtvarnou tvořivost, fotografování, tanec a další. Na tyto workshopy je doporučeno se předem přihlásit v informačním centru v Klubu Pranýř, který bude pro veřejnost otevřen po celou dobu konání festivalu.

V doprovodném programu bude možno shlédnout představení amatérských studentských divadel v prostorách divadla Dr. Josefa Čížka na Masarykově náměstí. A také si poslechnout hudební skupiny, především v sále restaurace Vatikán. Specialitou připadající na 1. 5. je literární procházka, se kterou se zájemci dostanou na místa ze zmiňované knihy a setkají se s postavami, se kterými se setkávala i hlavní postava Prima sezóny Danny Smiřický. V sobotu 7. května pak bude festival ukončen lampionovým průvodem a ohňostrojem k 66. výročí konce II. světové války.

Více informací na: www.primasezona.cz

Klaudie Semelová

Náchodská Prima sezona - ukázka z programu
Náchodská Prima sezona - ukázka z programu