Studenti Gymnázia Příbram se zúčastnili natáčení pořadu Hyde Park

Členové školní televize využili pozvání moderátorky a zástupkyně ředitele divize ČT Nová média Pavlíny Kvapilové, která na našem gymnáziu besedovala v březnu, a ve středu 11. května navštívili TV sídlo České televize na Kavčích horách v Praze. V budově Zpravodajství ČT měli možnost si prohlédnout nejzajímavější místa v budově. Z virtuálního studia, kde se natáčí spousta známých pořadů, došli do studia, kde se natáčejí speciály k významným událostem, dále do tzv. velína, odkud jsou vysílány hlavní události, nebo do Studia 6, které je známé především z diskusního pořadu Hyde Park.

Právě přípravy na tento pořad hosté z GymTV sledovali, do samotného pořadu měli možnost ale také přímo vstoupit. Hostu, sochaři Olbramu Zoubkovi, pokládali otázky dva z našich redaktorů – Václav Bešťák a Tomáš Kozel.

Jako redaktory zajímalo studenty hlavně zákulisí pořadu. Nahlédli tedy i do místnosti, odkud přicházejí na hosta Hyde Parku dotazy od diváků, tam, kde sídlí všichni ti, kdo se na pořadu podílejí a nejsou před kamerou vidět, i do zpravodajského vozu. Kromě velmi náročné práce opravdových profesionálů, se kterými měli členové GymTV možnost hovořit, obdivovali také jejich techniku, výbavu a práci s ní. Díky zapojení do živého vysílání si také s sebou odnesli velký zážitek.

Video Reportáž Barbory Blahnové a Václava Bešťáka
video

Reportáž Barbory Blahnové a Václava Bešťáka