AVÍZO: Schola Viva se rozloučí se školním rokem v country stylu

Schola Viva v Šumperku se rozloučí se školním rokem v country stylu. Již každoroční rozlučka, kterou pro své žáky, přátele i kamarády z okolních škol pořádá Schola Viva a občanské sdružení PORTA VIVA, se letos ponese v duchu country zábavy. Zahradní slavnost se uskuteční dnes, tedy ve středu 29. června od 15 hodin v areálu Základní školy pro žáky se specifickými poruchami učení Schola Viva na Erbenově ulici.

Zdroj: ČT24 Autor: Foto - archiv Scholy Viva

Oproti předchozím slavnostem sice nebudou vystupovat zpěváčci a hráči z hudební školy, ale ani tak nebude hudební program ochuzen. Originální country písně totiž zazpívá a zahraje s kapelou Boneville její nový člen a ostřílený rocker Tomáš Ospálek.

O další hudební i taneční vystoupení se pak postarají i sami nejmenší žáčci Schola Viva. Pro tance chtivé bude připraveno vystoupení country tanečního souboru Pohodáři z Bludova, kteří přislíbili, že nadšené tanečníky naučí i některé nové taneční kroky a tance. Jako každý rok i letos bude program na Zahradní slavnosti doplněn atrakcemi pro děti. Chybět nesmí jízda na koních a čtyřkolkách, 11 metrů velká skákací skluzavka a trampolína, letos novinkou je rodeo trenažér s býkem, kolo štěstí, zajištěno je i občerstvení, cukrová vata, zmrzlina a balónky.

Akce je každoročně finančně podpořena z dotace města Šumperka.

Tadeáš Pitek