Mirotické setkání loutek a hudby

V pátek a v sobotu 12. a 13. srpna 2011 se v jihočeských Miroticích otřásal ostrov u Dolejšího mlýna. Otřásal se smíchem a zpěvem. Proběhlo zde totiž Mirotické setkání loutek a hudby. Osmý ročník tohoto divadelního a hudebního festivalu byl opravdu silný.

Bouřlivé reakce sklidil Víťa Marčík se svou Šípkovou Růženkou, divadelní společnost Komedianti a jejich Romeo a Julie, členové divadla Sklep - Lenka Vychodilová a David Noll, Jiří Bilbo Reininger a Sylvie Krobová, kejklíř Vojta Vrtek, akrobatka Kiki na volném laně, Zdeněk Korčian a mnozí další.

Salvy smíchu málem zbořily velký divadelní stan. To když divadlo Dno - Jiří Jelínek a Michal Dalecký představovali Svět podle Fagi.

Seismograf mohl zaznamenat otřesy půdy téměř při všech koncertech.  Například u kapely Jablkoň, Traband, Milan Schelinger band, Lucie revival…

Diváci, hosté, návštěvníci, malí i velcí však byli naštěstí velmi dobře uzemněni. Kachnou, kuřecími řízky, klobásami, lívancemi, koláči, perníky, mnohými jinými lahůdkami a osvěžujícími nápoji. O to se postaraly občerstvovací stánky a především místní hospůdka.

Skvělým vodičem byl herec a začínající student pantomimy Radek Pokorný, který letošní festival moderoval a dodal mu jiskřivou energii.

Všichni přežili. A dokonce vypadali vesele a nadmíru spokojeně.

Další živelná událost čeká návštěvníky v létě 2012. Můžou se těšit na záplavu hudby a vtipu, na bouři zábavy a chytré legrace, které nikdy není dost.

A pozor! Před Vánocemi se zde navíc bude konat Zimní mirotické setkání, tentokrát již sedmé, které má ovšem poněkud intimnější ráz.

Marta Dietrich Dvorská a Ladislav Loisa Tomeš