AVÍZO: Sousedský festival v Líšnici

V sobotu 17. 9. 2011 od 14.00 hodin se v obci Líšnice u Prahy (Mikroregion Mníšecko) uskuteční Líšnický festival, 2. ročník sousedského hudebního setkání s doprovodným program pro děti i dospělé. Na pódiu u místní hasičárny vystoupí řada místních hudebních uskupení i zavedených kapel jako například skupina FAK, mladé formace Blue Mysteries a Snow Job, ale také v obci legendární dechovka Podlesanka. Jako host se představí Martin Hrubý – frontman skupiny Bůhví.

Celé odpoledne bude probíhat malá škola Pétanque pod vedením mistrů z líšnického klubu Lesklých koulí a malý jarmark s nabídkou rukodělných předmětů a všelikých dobrot. Pro posedné děti je připraveno dětské divadlo, ty neposedné si mohou zaskákat na trampolíně, na ponících nebo na pódiu při nesoutěžní přehlídce dětských zpěváčků.

Hudební skupina FAK
Hudební skupina FAK
Více fotek
  • Hudební skupina FAK autor: Miloš Navrátil, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/29/2860/285984.jpg
  • Sousedský festival v Líšnici autor: Miloš Navrátil, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/29/2860/285986.jpg

Vpravdě sousedská akce, která se koná letos již podruhé, nechce nijak konkurovat obřím hudebním festivalům, její smysl je totiž mnohem vyšší. Snahou organizátorů - líšnických nadšenců, hasičů a kulturních aktivistů - je poskytnout obyvatelům této malebné vesnice a okolních osad stabilní sociálně kulturní platformu, na které se mohou sejít, poznat, popovídat si a pobavit se. A protože se to loni povedlo, platformu nainstalujeme i letos a opět zdarma (a to včetně párku v rohlíku). Díky sponzorským darům z rukou místních podnikatelů a mecenášů bude program bohatý a je na co se těšit.

Miloš Navrátil