Generálku na evropský pohár Veselské panenky zvládly

Veselí nad Moravou – Osm zápasů ve třech týdnech - postupy v evropských pohárech zamíchaly kalendářem házenkářek z Veselí nad Moravou. Letošní interligovou neporazitelnost potvrdily Veselské panenky i v domácím zápase proti Jindřichovu Hradci a výhrou si zvedly sebevědomí před třetím kolem Poháru vítězek pohárů proti polskému Lubinu.

Rozhovor s Lucií Súkenníkovou (zdroj: ČT24)

Se svojí brankářskou oporou Lenkou Černou jen na lavičce nezačaly veselské házenkářky utkání proti Jindřichovu Hradci nejlépe. Houževnatému soupeři nechávaly v obraně až příliš mnoho volného místa, čehož využívala zejména agilní jindřichohradecká spojka Krupicová. V poločase byl tak stav téměř vyrovnaný, když o jediný gól vedlo Veselí 13:12.

Jihočeškám ale v druhém poločase začaly síly docházet. Každou ztrátu míče potom obhájkyně interligového titulu ze Slovácka dokázaly nekompromisně ztrestat. „Začaly jsme konečně hrát rychlou házenou, kterou umíme, což se nám v první půli nedařilo,“ popsal úspěšnou strategii veselský trenér Peter Sabadka.

Ten si mohl na konci zápasu dovolit poslat na hřiště i hráčky z lavičky. Jeho družstvo přesvědčivě zvítězilo 31:20.

Na pohár cestují házenkářky Veselí do Polska

O víkendu ale čeká Veselské panenky mnohem těžší soupeř. K úvodnímu utkání třetího kola Poháru vítězek pohárů odcestují na půdu čtrnáctinásobných polských mistryň ze Zaglebie Lubin. „Tento tým je opravdu špičkový. Nezbývá nám než si přivést pokud možno přijatelný výsledek, třeba prohru o jednu, dvě branky. V domácí odvetě potom musíme zvítězit výraznějším rozdílem,“ přiblížila plán na boj o evropské osmifinále křídelnice Lucia Súkenníková.

Poslední vzájemná konfrontace s polským týmem ale pro Veselí nad Moravou nedopadla příliš dobře. V loňském přípravném zápase na Slováckém turnaji v Hodoníně musely totiž hráčky úřadující české mistryně strávit vysokou prohru 18:40.

HK Britterm Veselí nad Moravou - TJ Jindřichův Hradec 31:20 (13:12)
Veselí nad Moravou: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 3, Drotárová 4, Chmelařová 5, Fleková 3, Kočí 2, Súkenníková 7, Nevařilová 2, Tomečková 3/2, Kratochvílová, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 2.
Branky J. Hradce: Krupicová 7/5, Kohoutová 5, Zbožínková 5, Bubeníková 2, Horečková 1.
Vyloučení: 2:3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváci: 350.