K výměně starostů Prahy a Suché Lozi asi nedojde

Praha/Suchá Loz - Strávíme na zkoušku týden v křesle toho druhého. To si už loni na podzim veřejně slíbili primátor Prahy Pavel Bém a starosta tisíckrát menší vesnice Suchá Loz Petr Gazdík. Patrně se to ale nestane. Primátor nejprve výměnu odložil a na opakované výzvy ze Slovácka už prý nereaguje.

Nápad na výměnu postů vzešel loni při Bémově návštěvě Zlína. Po výtkách starostů menších obcí, že si Praha žije na úkor chudých moravských vesnic, Pavel Bém slíbil, že si přijede na týden zkusit, jaké je to být starostou Suché Lozi. Sám navíc vyzval místního starostu Petra Gazdíka, aby týden vládl hlavnímu městu.

Rok se rokem sešel a Pavel Bém už se ke svému nápadu moc nemá. „Na konci května pan primátor oznámil, že ze zdravotních důvodů se akce odkládá, protože byl na operaci s kolenem. Což samozřejmě chápeme, od té doby ale víceméně přestal komunikovat.“

České televizi odpověděl pražský primátor alespoň sms zprávou. Do Suché Lozi se prý chce vypravit koncem srpna během své návštěvy celého Zlínského kraje. Starosta Petr Gazdík to ale chápe tak, že se primátor jen na chvíli zastaví - to nepovažuje za splnění slibu. Zastupitelé Suché Lozi proto plánují založení recesistického Spolku přátel Pavla Béma. Každoročně chtějí udělovat ceny českým politikům, kteří nejméně drží dané slovo.