Z Blatnice poveze pomoc na Haiti vůz V3S

Blatnice pod svatým Antonínkem – Obyvatelé Blatnice pod svatým Antonínkem pomáhají zemětřesením zasaženému Haiti darem nákladního auta typu V3S, které pomocí tažené vrtné soupravy pomůže v postižené oblasti hledat nové zdroje pitné vody. Vůz míří na haitskou misii českého katolického kněze Romana Musila.

„Děláme na tom celý den, aby to co nejdřív vyjelo,“ řekl ČT jeden z opravářů nákladního auta Ladislav Míšek. Spolu se Stanislavem Míškem už strávili nad opravami starého vozu celé hodiny, vše dělají bez nároku na odměnu. Organizátoři sbírky by do měsíce rádi vyjednali lodní transfer přes oceán a za další měsíc by už auto mohlo pomáhat na kritických místech poničeného ostrova.

/*json*/{"map":{"lat":48.9467654688,"lng":17.4645388126,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video Reportáž Josefa Kvasničky
video

Reportáž Josefa Kvasničky

„Na korbě bude vrtná souprava, za sebou potáhne větší výkonný kompresor,“ popisuje zařízení, které vůz potáhne za sebou, duchovní z blatnické farnosti Zdeněk Stodůlka, který je s misií uprostřed Haiti v každodenním kontaktu.