Autobus v Brně sjel ze svahu, pasažéry vyprošťují hasiči

Brno - Autobus s osmi lidmi sjel dnes odpoledne v Rebešovické ulici v Brně-Chrlicích z třímetrového svahu. Zřítil se přímo na auta zaparkovaná pod srázem a převrátil se na pravý bok. Na místo okamžitě vyjeli hasiči. Podle prvních informací nebyl nikdo vážně zraněn, cestující i řidič mají pouze lehčí pohmožděniny a oděrky od skel. Přesto skončily dvě ženy v Úrazové nemocnici a jedno dítě ve Fakultní nemocnici Brno. Místo linky 63 byla nasazena náhradní doprava.

Co je příčinou nehody, vyšetřují v současné době na místě přítomní policisté. Nejde totiž o nijak nebezpečný úsek silnice a vozovka je suchá. V dobrém techncikém stavu je i zcela nový autobus. Podle prvních svědectví však vůz nejspíše někdo vytlačil ze silnice a z místa ujel.

„Já jsem bohužel zahlédla jen autobus, jak se pokládá na bok, protože bydlím pod úrovní silnice a samozřejmě obrovskou ránu. Pak už tady byla během pár minut záchranka a hasiči, kteří lidem pomáhali vylézt,“ uvedla Marie Kučerová brněnských Chrlic.

Úsek nehody je zcela uzavřen pro veškerou dopravu. Projíždět smí jen náhradní autobusy MHD. Na místě je těžká technika, která bude autobus vyzvedávat zpět na silnici. V současné chvíli jej hasiči připravují na vyprošťění. Omezení dopravy by mělo trvat nejpozději do páté hodiny odpolední.