Autobus s dětmi ze Zlínska havaroval na Slovensku

Galanta (Slovensko) – Při nehodě autobusu, který vezl dětský zájezd do termálních lázní v Maďarsku, se na Slovensku lehce zranilo jedenáct lidí. Řidič autobusu se mezi Galantou a Seredí na poslední chvíli vyhýbal srážce s kamionem. Zranění cestující a oba řidiči byli převezeni do galantské nemocnice. Zbytek dětí, které cestovaly z Halenkovic na Zlínsku do maďarského Györu, je v bezpečí na policejní stanici v Galantě.

Nehoda se stala kolem deváté ráno poté, co kamion dostal na zledovatělé silnici smyk a vzpříčil se napříč přes vozovku přímo před autobusem. Jeho řidič strhl svůj vůz doprava. Dokázal zabránit čelní srážce, obě vozidla se pouze lehce střetla, ale autobus potom narazil do stráně u silnice.

„Zkoumáme, zda řidič přizpůsobil jízdu stavu vozovky, schopnostem a povětrnostním podmínkám. Ty sehrály patrně velkou roli, protože když se prudký vítr opře do obrovské boční plochy kamionu, platí fyzikální zákony,“ řekl ředitel policie v Galantě Igor Németh.

Video Telefonát Ladislava Kerekeše
video

Telefonát Ladislava Kerekeše

Zranění při nehodě utrpělo jedenáct lidí – oba řidiči a devět cestujících z autobusu. Většina zranění je lehká, řidič kamionu má ale podle primáře oddělení úrazové chirurgie a ortopedie galantské nemocnice Jána Kaysera zlomená žebra.

Děti, které vyvázly z nehody bez zranění, odvezli policisté na svoji stanici do Galanty. Tam by pro ně měl přijet autobus, který je odveze zpět do Zlína, sdělil Németh. Pravděpodobně se k nim přidají i děti ošetřené v nemocnici, protože aktuální informace hovoří o tom, že žádné z nich nemuselo být hospitalizováno.

Na Slovensku jde v únoru již o druhou nehodu autobusu, který vezl děti. Na počátku měsíce havarovalo na středním Slovensku vozidlo, kterým cestovali školáci na lyžařský výcvik. Sedm z nich utrpělo při nehodě zranění.

Místo nehody
Místo nehody