O trestu za týrání syna vroucí vodou rozhodne soud v březnu

Brno – Městský soud v Brně dnes odročil případ týrání čtyřletého chlapce na 22. března, kvůli nemoci se z jednání omluvil jeden z přísedících. Z týrání je podezřelá chlapcova třiadvacetiletá matka Lucie Oplová, která chlapce trestala za zlobení tím, že ho postavila do vany s vroucí vodou. Na týrání upozornila v roce 2008 chlapcova babička, matka obžalované, která se už dříve obracela na úřady s tím, že se matka o dítě špatně stará, nadává mu a týrá ho. Sociální pracovníci už ženě odebrali i druhého, dvouletého syna, stará se o něj jeho otec. Matce hrozí až osm let.

Trestní stíhání původně probíhalo pouze pro trestný čin ublížení na zdraví. Až v průběhu vyšetřování bylo podle státního zástupce Jana Sladkého rozšířeno i o trestný čin týrání svěřené osoby: „A to od doby synova narození.“ Chlapec má za sebou už několik operací. S následky zranění se potýká dodnes. Léčba navíc zdaleka není u konce. Podle lékařů je možné i to, že nebude moci chodit.

S tím, že mu zranění způsobila matka, se v nemocnici sám svěřil zdravotní sestře. Nyní je v péči babičky. „Když jsem viděla, že ho opravdu týrá, mučí, nadává mu, bije ho, ponižuje, nedává mu najíst, tak pro mě přestala být dcera,“ řekla už dříve ČT.