Zlínu došla trpělivost, udělá čistku v místech pro parkovaní zdravotně postižených

Zlín se rozhodl pro čistku ve vyhrazeném parkování zdravotně postižených. Úředníci totiž zjistili, že skoro polovina z těchto parkovacích míst je zneužíváná. Reakce magistrátu je přísná – značka garantující handicapovaným parkovací místo bude nově platit jen jeden rok. A kdo nedoloží potvrzení o svém handicapu, o výsadu nadobro přijde.

O případu pana Vladimíra není třeba diskutovat.Garantované místo na nevelkém parkovišti u jeho bydliště mu výrazně ulehčuje život. „Mám zaručené místo, můžu pohodlně nastoupit,“ popsal Vladimír Melichárek.

Podobných míst je jen ve Zlíně 220, nejvíce na sídlišti Jižní svahy – tedy v lokalitě, kde večer zaparkovat večer představuje doslova umění. Magistrátní úředníci teď zkontrolovali oprávněnost všech speciálních značek a přiznali – byli jsme až příliš benevolentní.

Radnice přitvrdí – rozdělí handicapy do 10 kategorií a podle jejich závažnosti bude rozhodovat, zda-li výsostné parkování povolí nebo zamítne. A aby omezila případy, kdy místa využívají příbuzní například ještě dlouho po smrti handicapovaného, oprávnění se budou prověřovat vždy po 12 měsících. A už teď je jasné, že některé prioritní značky zmizí.
 
Zlín přitvrdil po vzoru Havířova, Třince nebo taky Brna. Radnicím se totiž vyplácí kontrola stovky vyhrazených parkovacích míst a hlavně – na parkovací místo nemají nárok lidé bez zřetelného postižení, smůlu tak mají třeba kardiaci.