Policie uspořádala na Brněnsku zátah na řidiče

Brno - Policisté připravili v okolí Brna od pátečního odpoledne až do sobotního rána rozsáhlou akci zaměřenou především na piráty silnic na hlavních tazích. Další hlídky ve městech a obcích kontrolovaly veškerou trestnou činnost. Akce má sloužit především jako prevence a zapojily se do ní desítky jednotek. Policisté rozdali stovky pokut, především za rychlost. Jeden řidič nadýchal přes dvě promile, jiná řidička byla dokonce pod vlivem pervitinu.

„Páteční noci jsme nasadili do poměrně rozsáhlé policejní akce asi 60 policistů, kteří se zaměří především na zájmové osoby a na potlačení možné trestné činnosti,“ řekl pro ČT policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zatímco běžné silniční kontroly se soustředily na města a obce v okolí Brna, na hlavních tazích byly k vidění policejní passaty, které stíhaly piráty silnic. Déšť a mlha neodradila řidiče od riskantní rychlosti. Výjimkou nebyla 120kilometrová rychlost mimo dálnici, nebezpečné předjíždění i telefonování za jízdy. Kontrolovalo se nejen na výpadovkách z Brna, ale i na menších silnicích, a to až do dvou do noci, celkem policie odhalila víc než sto přestupků, nejvíc kvůli rychlosti. Jen na Brněnsku vybrali policisté na pokutách padesát tisíc korun.

Video Reportáž Petra Malého
video

Reportáž Petra Malého