Obyvatelé Jaroslavic se po 20 letech dostanou do Rakouska důstojně

Jaroslavice (Znojemsko) - Obyvatelé Jaroslavic na Znojemsku se po dvaceti letech konečně budou moci důstojně dostat do Rakouska. Dvě silnice, které jejich obec se sousedními obcemi za hranicemi spojují, jsou v katastrofálním stavu, už letos se ale dočkají úplné opravy. Těší se hlavně ti, kdo do Rakouska pravidelně jezdí za prací.

Samá díra, samý výmol, tak vypadá nejbližší spojení Jaroslavic s nedalekým Seefeldem-Kadolzem a Zwingendorfem. I když je to jenom pár kilometrů, někdy se trasa musí objíždět až přes vzdálený Hevlín. Denní realita desítek lidí z Jaroslavic a okolí, kteří v obcích na rakouské straně hranice pracují. Letos se ale všechno změní. Dvě silnice, které obě země spojují, se dočkají velké opravy. Z evropských fondů se na ně konečně podařilo sehnat peníze.

„Výhoda bude hlavně v tom, že bude opravený nový povrch a lidi si nebudou ničit auta. Ta komunikace  opravu nutně potřebuje,“ říká starosta Jaroslavic Petr Zálešák (ČSSD).
 
Jaroslavice a jejich rakouští sousedi se navíc často a rádi setkávají a opravené silnice mají jejich vzájemné kontakty ještě upevnit. Stavět se začne už v květnu. Dvě nové silnice do Rakouska tak dostanou Jaroslavice nejspíš ještě letos. Jejich stavba přijde na 30 milionů korun.

Video Zdeněk Komůrka, vedoucí SÚS Znojmo
video

Zdeněk Komůrka, vedoucí SÚS Znojmo

Zdeněk Komůrka, vedoucí SÚS Znojmo

Petr Zálešák (ČSSD), starosta Jaroslavic