Za pronásledování dívky hrozí mladíkovi 8 let vězení

Brno - První pachatel stalkingu na jižní Moravě je ve vazbě. Čtyřiadvacetiletý mladík, který žil s osmnáctiletou dívkou ve společné domácnosti, jí na konci loňského roku vyhrožoval fyzickou likvidací a kopal ji do břicha. Vše vyvrcholilo, když rozbil kuchyňský stůl a ulomenou nohou ji uhodil do žeber a způsobil jí zranění, které si žena musela nechat ošetřit v nemocnici.

Stalking

Projevuje se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit dotyčné osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a může vzbuzovat strach; někdy ústí až vtrestní stíhánístalkera.

(zdroj: Wikipedie)

Od začátku ledna muž pokračoval v terorizování dívky doma i na pracovišti. Několikrát denně jí telefonoval a nadále ji urážel. Mladíka zadržela policie ve chvíli, kdy dívce v opilosti opět vyhrožoval na jejím pracovišti v baru v centru města. Pachatel je teď vazebně stíhán pro trestný čin týrání osoby žijící ve společném bytě a pro přečin nebezpečného pronásledování. Hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody.

Video Alena Skoumalová, vedoucí Skupiny domácího násilí, Policie ČR, Brno
video

Alena Skoumalová, vedoucí Skupiny domácího násilí, Policie ČR, Brno

Alena Skoumalová, vedoucí Skupiny domácího násilí, Policie ČR, Brno

Andrea Kornetová, specialistka na domácí násilí, Policie ČR, Brno

Martin Hřib, specialista Skupiny domácího násilí, Policie ČR, Brno