Václav Moravec dnes bude klást své otázky ve Zlíně. Průzkumy v kraji favorizují ČSSD

Zlín - Další z cyklu předvolebních debat pod hlavičkou Otázky Václava Moravce Speciál se dnes uskuteční ve zlínském Velkém kině. Vstup je zdrama až do naplnění kapacity sálu. V debatě se utkají Zděněk Škromach z favorizované ČSSD, Petr Nečas z ODS a lídři dalších stran, které se podle průzkumu agentur SC&C a STEM mají šanci dostat do parlamentu. Pořad vysílá Česká televize žive na ČT1 a ČT24 od 21 hodin.

Volební průzkum ve Zlínském kraji

Podle exkluzivního průzkumu agentur SC&C a STEM pro předvolební Otázky Václava Moravce vítězí ve Zlínském kraji sociální demokracie. Je to už šestý kraj, kde by ČSSD dali voliči nejvíce hlasů. Její největší rival, ODS, zatím zvítězila v průzkumech jen v Libereckém kraji. Na Zlínsku by občanští demokraté skončili druzí, pětiprocentní hranici nutnou pro účast v debatě překročili v regionu ještě komunisté, lidovci, TOP 09 a Věci veřejné, v podstatě se stejným ziskem hlasů.

Debata se stočí na témata nezaměstnanost, sociální politika, rekvalifikace, mobilita pracovníků, aktuální politická situace, předvolební kampaň.

Video Josef Kvasnička o předvolební debatě ve Zlínském kraji
video

Josef Kvasnička o předvolební debatě ve Zlínském kraji

Václav Moravec si do Velkého kina poslanece Zdeňka Škromacha(ČSSD), poslance a volebního lídra ODS Petra Nečase, poslance Vladimíra Koníčka (KSČM), poslankyni Michaelu Šojdrovou (KDU-ČSL), starostu obce Suchá Loz Petra Gazdíka (TOP 09) a odborného terapeuta Martina Vacka (Věci veřejné).

V debatě vystoupí i osobnosti Zlínského kraje: hudební skladatel a primáš souboru Hradišťan Jiří Pavlica a předseda Regionální rady odborových svazů Zlín Jan Řezník.

Vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 ve středu 31. března od 21.00 do 22.30 hodin.