Výbuch v garáži zabil mladého muže

Hluku - Zřejmě záliba v hledání válečné nevybuchlé munice se stala osudnou pětadvacetiletému muži v Hluku na Uherskohradišťsku. Zahynul vpodvečer po výbuchu v garáži u rodinného domu. V garáži byly kromě pozůstatků munice také plynové láhve a samostatný plynový přívod. Po výbuchu došlo zároveň k požáru domu, který se podařilo hasičům rychle zlikvidovat.

Podle majitelů rodinného domu se nejdříve ozvaly dva výbuchy ze dvora. Když vyběhli ven, tak uviděli zborcenou garáž a požár. Plameny se snažili hasit pomocí zahradní hadice, což bylo ale málo účinné.

Z hasičů dorazila jako první místní dobrovolná jednotka, které se podařilo rychle natáhnout do dvora rodinného domu vodní vedení. Následoval příjezd profesionálů, kteří se ujali zásahu. Jedna část hasičů bojovala s plameny, další se soustředila na průzkum a průnik do sutin. Od prvních chvil měli hasiči informaci, že uvnitř garáže je mladý pětadvacetiletý muž.

Video Reportáž Luboše Dostála
video

Reportáž Luboše Dostála

Po asi deseti minutách pátrání skutečně hasiči nalezli zavalené tělo, které se snažili vyprostit. Po uhašení požáru na místo mohl vstoupit lékař, který už muži nedokázal pomoct a prohlásil ho za mrtvého. Zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru na další sousední objekty a rodinný dům.

Při výbuchu došlo k takřka totální destrukci celé garáže, které se probořila střecha, nosné konstrukce i zdivo z tvárnic. Tlaková vlna poškodila skleněné výplně oken a dveří domu. Při zásahu hasiči vynesli z garáže tlakovou nádobu na plyn a nalezli také svařovací soupravu.

Na místo výbuchu a požáru se sjeli vyšetřovatelé hasičů i policie, aby zjistili příčinu této tragédie. Muž byl znám jako amatérský hledač válečných kovových pozůstatků a munice. Zároveň byly v garáži plynové lahve a samostatný plynový přívod. Případ šetří hasiči i policie. Dnes by měl místo prohleat pyrotechnik.

Z garáže zbylo po výbuchu torzo
Z garáže zbylo po výbuchu torzo