Za požár domu v Ratíškovicích může zřejmě vadná elektroinstalace

Ratíškovice - Zřejmě vadná elektroinstalace mohla za požár rodinného domu v Ratíškovicích na Hodonínsku. V domě nikdo nebyl, jeho majitel se právě vracel z noční směny. Na poslední chvíli stačil vynést pouze doklady a peníze. Vyhořelo první patro a téměř celá střecha. Tři hasiči skončili se zraněním v nemocnici. Celková škoda je podle prvních odhadů asi půl milionu korun.

Plameny začaly z domu šlehat před osmou hodinou ráno. Zcela shořela střecha domu, která se propadla a zničeno je i první patro, kde měla rodina pokoje svých čtyř dětí. Podle souseda z místa neštěstí začalo hořet kolem půl osmé. „Já jsem přišel, až když přijeli hasiči, hořelo to ze dvora směrem do ulice. Bydlí tam pán s manželkou.“

Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek. Při zásahu, který byl podle jejich osádek velmi rozsáhlý, se zranili tři hasiči. Všichni tři museli vyhledat ošetření v nemocnici. Velitel zásahu měl kromě popálenin také tržnou ránu na ruce.

Video Reportáž Jitky Volejníkové
video

Reportáž Jitky Volejníkové

Po uhašení požáru, při němž museli ochránit také sousedící dům, začali hasiči rozebírat střechu, aby ji zbavili doutnajících střešních trámů.