Příjezd do Brna ze severu komplikuje nová fáze stavby mimoúrovňové křižovatky

Brno – Příjezd do Brna ze severu začalo komplikovat napojování mimoúrovňové křižovatky na vyústění Královopolských tunelů. Kvůli důležité stavbě, po jejímž dokončení se v jednom místě bude střetávat provoz na silnicích ve třech různých směrech, je uzavřen úsek silnice R43 ve směru na Brno.

Ředitelství silnic a dálnic chystá v místech, kudy jinak denně projíždí zhruba padesát tisíc aut, stavbu mostních pilířů a opěr. Dochází ke střetu dvou staveb, jejichž harmonogram jde podle plánu. „K dnešnímu dni máme k dispozici 250 milionů ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Peníze nám prozatím stačí, ale příští rok jich budeme potřebovat ještě více,“ řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Brno Pavel Doležal.

Řidiči, kteří do Brna přijíždějí ze směru Svitavy, musejí zejména v ranní špičce počítat se zdržením. V místech napojování je totiž provoz veden v obou směrech jen na části silnice mířící z Brna.

Video Proražení Královopolských tunelů
video

Proražení Královopolských tunelů

Proražení Královopolských tunelů

Vizualizace dopravního napojení na Královopolské tunely

Podle Brněnských komunikací je teď na místě trpělivost, protože stavba překonala nejhorší fázi spojenou se základy a překládání inženýrských sítí a jde do posledních fází. „Podloží pro pilíře je geologicky velmi nevýhodné, museli jsme tam navézt 16 tisíc tun štěrkopísku,“ uvedl technický ředitel Brněnských komunikací Josef Luňáček.

S dopravním omezením se budou potýkat řidiči do října, kdy ale začne platit nová uzavírka, která na severu Brna zkomplikuje provoz z centra směrem do Husovic. Auta budou muset jezdit přes Provazníkovu ulici, kolem Bobycentra.

Současná dopravní situace v ulici Sportovní
Současná dopravní situace v ulici Sportovní
Více fotek
  • Současná dopravní situace v ulici Sportovní autor: ČT Brno, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1811/181055.jpg
  • Vizualizace autor: ČT Brno, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1811/181056.jpg