Celníci se Šlapanicemi prohnali jako hurikán. Zadrželi Vietnamce a mlčí

Šlapanice - Celníci, policisté i hasiči. Ve Šlapanicích bylo včera rušno. Všechny jednotky se sjely navečer do Těsnohlídkovy ulice k domu, který obývá asi desítka Asiatů. Jednoho z nich zadrželi. Podrobnosti ale sdělit odmítli.

Zaparkovaným autem celní správy před domem ve Šlapanicích to včera v podvečer všechno začalo. Postupně se sjížděla i cizinecká policie a hasiči. Jednoho z Vietnamců si policisté také okamžitě odvezli. Muž měl totiž už dříve zakázaný pobyt v Česku a dopustil se tak trestného činu maření úředního rozhodnutí.

Prohlídka domu byla důkladná a zřejmě i úspěšná. Celní správa, která má celou akci pod palcem, ale zatím zůstává tajemná. „Jedná se o akci většího významu, která ale nadále pokračuje. Vzhledem k probíhajícím úkonům v trestním řízení vám v tuto chvíli nemůžeme poskytnout další informace,“ vysvětlila mluvčí cizinecké policie Lucie Havlíčková.

Video Ve Šlapanicích zasahovali celníci
video

Ve Šlapanicích zasahovali celníci

„Když jsem viděla tu Celní správu, tak jsem si myslela, že je to zátah na padělané oblečení. Jinak vůbec nevím, v čem podnikají. Bydlí tu dva, tři roky, ale jsou slušní a nenápadní. Rozhodně jsem nepostřehla, že by tady něco nosili a stěhovali,“ popsala své sousedy místní obyvatelka Květoslava Pavlíková.

Dnes už bylo na místě opravdu ticho po pěšině. Uvnitř domu sice Vietnamci byli, ale neotevřeli. Ani na výzvy zvonku a klepání. Celní správa strávila na místě takřka celou noc. Výsledky akce slibují celníci v pondělí, přičemž sami připouští, že budou zajímavé.