Obyvatele Viničných Šumic vyděsil požár

Viničné Šumice (Brněnsko) - Několik hodin likvidovali hasiči požár seníku v areálu zemědělského podniku ve Viničných Šumicích na Brněnsku. Na místě během dne zasahovalo jedenáct jednotek hasičů. Hala na uskladnění sena se ocitla v plamenech v půl sedmé ráno - od čeho požár vznikl, to se zatím nepodařilo zjistit. Škoda byla vyčíslena na tři miliony.

Po šesté hodině ráno si zaměstnanci zemědělského podniku ve Viničných Šumicích všimli kouře, vycházejícího z haly na uskladnění sena. Když přijeli hasiči, byla už hala v plamenech. „Zasažena je polovina objektu, hoří hlavně obsah, tedy seno. Požár ale poškodil i oplechování,“ uvedl Josef Nečas, řídicí důstojník zasahujících hasičů.

Jedna část kovové haly se zhroutila, další museli hasiči rozebrat, aby se k hořícímu senu dostali. Hasili ho pak pomocí pěny a vody, kterou čerpali z místního rybníka. Doutnající seno museli zemědělci odvézt v nehořlavých kontejnerech na pole, kde se dohasilo.

Požár si naštěstí nevyžádal žádné zranění, díky včasnému zásahu hasičů neohrozil ani zvířata. To, od čeho vznikl, se bude teprve vyšetřovat. „V úvahu přichází několik verzí - úmyslné zapálení, samovznícení, nedbalost a podobně,“ řekl Josef Nečas.

Polovinu haly se hasičům podařilo zachránit - i tak ale škoda dosáhla tří milionů. Hasiči stále ještě požár likvidují, na místě zřejmě zůstanou až do večerních hodin.