Na výstavu v obýváku se objednává na Facebooku

Brno - Bytové výstavy oblíbené hlavně v bývalém režimu se vrací do hry. Alespoň v Brně. Třináct mladých nadějných malířů místo v galerii vystavuje svá díla v bytě v ulici Gorkého. Podívat se na ně může přijít kdokoliv, stačí jen napsat email nebo zprávu na Facebooku. Tématem netradiční přehlídky je současná krajinomalba.

„Ten nápad vlastně vznikl, když jsme se nastěhovali do nového bytu a viděli jsme, že máme přes tři a půl metru vysoké stěny. Tedy spoustu místa pro obrazy. Řekli jsme si, že bydlíme v centru, všichni můžou dojít, je to jednoduché,“ uvádí netradiční ideu organizátor výstavy Břetislav Malý. „Ze začátku šlo vlastně o společné setkání s kolegy z Fakulty výtvarného umění a teď to vypadá, že to může pokračovat i jako výstava,“ doplňuje jeden z malířů Jakub Albín.

Na bytové výstavě lákala mladé umělce především možnost představit svá díla v úplně jiném kontextu. „Chtěli jsme to dostat do těch měřítek obyčejného člověka, protože lidi do galerií moc nechodí a ten byt je daleko příjemnější prostředí než studená galerie,“ vysvětluje Malý.

Video Organizátor výstavy Břetislav Malý o netradiční přehlídce
video

Organizátor výstavy Břetislav Malý o netradiční přehlídce

Dveře bytu v brněnské  Gorkého ulici jsou všem zájemcům o velkoformátovou krajinu otevřené až do 20. ledna.

Navštívit malíře může kdokoliv, stačí se jen ohlásit mailem nebo na Facebooku. „Jinak je výstava běžně přístupná každý večer od šesté hodiny až do noci,“ uzavírá s úsměvem Malý.