Při srážce tří aut u Rostěnic na Vyškovsku se zranili dva lidé

Vyškovsko - Naštěstí jen dvě lehká zranění si dnes dopoledne vyžádala dopravní nehoda u Rostěnic na Vyškovsku. Dvě osobní auta po vzájemném střetu narazila ještě do projíždějícího shrnovače na sníh. Na místě museli zasahovat hasiči, policie i záchranná služba.

Spíše nepozornost a jezdecká chyba než špatné počasí zřejmě stály za dopolední dopravní nehodou dvou osobních a jednoho nákladního auta v křižovatce u Rostěnic na Vyškovsku. „Zastavil jsem na stopce a dával přednost vozidlům, který jely po hlavní silnici. Paní, která přijížděla od Vyškova, nedala přednost, v křižovatce se střetla s protijedoucím vozidlem a to po nárazu bylo odmrštěno až na mě,“ vysvětlil řidič shrnovacího vozu Pavel Kudlička.

„Já jsem jel od Brna na Vyškov a paní asi nedávala pozor a vjela mi do cesty a už jsem to nedokázal ubrzdit,“ přidává svůj pohled Radek Bečica, který řídil jedno z osobních aut.

Dva účastníky nehody musela záchranná služba po střetu s lehčími zraněními odvést do nemocnice. Hůře než mohutný shrnovač na sníh dopadly obě osobní auta, ta byla nárazem téměř zdemolována. Kromě záchranné služby tak na místo přijeli také hasiči. „Prováděli jsme protipožární opatření, takže hlavně odpojení autobaterií,“ popisuje velitel zásahu Vojtěch Gottwald.

Až do odklizení následků nehody museli dopravu v místě řídit policisté. Provoz zůstal plynulý.