Nejvíc se nám líbily tobogany, shodli se návštěvníci akvaparku

Uherské Hradiště – Brány veřejnosti dnes otevřel nejnovější a nejmodernější akvapark v Uherském Hradišti. Do vnitřního areálu se vejde 390 lidí a užít si mohou zážitkový bazén, dva tobogany, wellnes centrum a saunu. Pro zájemce bude akvapark otevřený celé Vánoce od 10:00 do 21:30 hodin. Zavřeno bude pouze na Štědrý den a ke zkrácení pracovní doby dojde na Silvestra, kdy se zavře v 16:00 hodin.

Nejlepší jsou tobogany, shodli se první návštěvníci akvaparku. Někteří z nich se však neubránili kritice. „Některé věci se budou teprve dodělávat a je to znát. Chodit bosky po těchto nedodělaných schodech není příjemné,“ uvedl jeden z návštěvníků. Vyžití pro děti je ale jednoznačně lepší.

Akvapark je rozdělen do tří zón – na oblast plavání, zábavných aktivit a regenerace. Základem je plavecký bazén dlouhý 25 metrů. Sloužit bude pro kondiční plavání, zájmové organizace, školy a pro plavání kojenců. Návštěvníky zabaví divoká řeka, masážní lehátka, vzduchové lavice, vodní chrliče, perličky, whirlpooly nebo dětské brouzdaliště.

Video Anketa mezi prvními návštěvníky
video

Anketa mezi prvními návštěvníky

Wellnes zóna nabízí vedle klasické finské sauny také balnárium, tureckou nebo bylinnou lázeň.

Problémy provázející stavbu akvaparku

Stavba měla být dokončena na konci letošního léta, město se ale se zhotovitelem, brněnskou firmou Unistav několikrát dohodlo na posunu termínu. Definitivním termínem předání byl 25. listopad, firma se znovu zpozdila, tentokrát o 15 dnů. Přestože město mělo nárok na penále za opoždění, zastupitelé se rozhodli je neuplatňovat.

Ve venkovní části akvaparku vznikne šest plaveckých drah a zábavní zóna. Venkovní část ještě není hotová, firma ji dostaví do léta. Už nyní mohou návštěvníci plavat ve vyhřívaném bazénu, jehož část se rozkládá i venku.

Vstupné je velmi variabilní, dá se levněji zaplatit přes internet. Dvě hodiny ve vnitřním akvaparku stojí 180 korun, připraveno je levnější vstupné pro pravidelné návštěvníky.