Kam o svátcích? Třeba do Zoo nebo na zabijačku

Jižní a východní Morava - Vánoční atmosféry si neužijete jen doma u stromečku, ale můžete využít naší pozvánky a vyrazit na výlet. Výjimečně na vánoční svátky se totiž probouzí ze zimního spánku hrady a zámky a otevírají své brány návštěvníkům - samozřejmě v patřičné vánoční výzdobě. Speciální program mají připravené i zoologické zahrady.

 

Kam o svátcích?

Zoo Brno, Hodonín, Zlín - 24.12.
Zámek Vizovice - 24.12.
Rendez-vous - 25.-26.12.
Lysice - 25. a 31.12.
Buchlov - 26.12.
Bučovice - 26.12.
Vranov nad Dyjí - 26.12.-2.1.

Jen na pár hodin se na Štědrý den otevře vizovický zámek se svojí výstavou betlémů. Hlavním lákadlem v Brně, Hodoníně a ve Zlíně ale jsou zoologické zahrady, kde mohou návštěvníci zvířatům nadělit dobroty. „Štědrodopolední krmení patří k nejoblíbenějším akcím, které naše zahrada připravuje pro veřejnost. Pro návštěvníky je nachystáno krmení vybraných druhů zvířat - například lachtanů, tygrů, koček pouštních,“ popsal akci mluvčí Zoo Brno Pavel Hrazdíra.
 
V sobotu bude dýchat vánoční atmosférou zámek v Lysicích a v Lednicko-valtickém areálu se otevře lovecký zámeček Rendez-vous. Na druhý svátek vánoční je jedinečná příležitost hlavně pro malé návštěvníky pohrát si s historickými hračkami na zámku ve Vranově nad Dyjí. Na Buchlově se zase budou ochutnávat speciality pravé hradní zabíjačky. A brána se na jeden den otevře i v Bučovicích, aby si návštěvníci mohli vychutnat vánoční atmosféru po zámecku.

„Speciálně jsme v letošním roce pozvali cimbálovou muziku, aby umocnila tu vánoční atmosféru koledami a později posezením u toho cimbálu,“ láká návštěvníky kastelánka zámku Jana Buriánková. Vánoční příležitosti projít si památky ve slavnostním hávu stojí za to využít, protože po svátcích se většina památek zazimuje a své brány opět otevře návštěvníkům až na jaře.