Na jihu Moravy začala Tříkrálová sbírka

Brno - Do ulic dnes vyrazily desetitisíce koledníků. Jako každoročně budou v příštích dvanácti dnech sbírat peníze pro Charitu. V loňském roce v rámci největší charitativní akce u nás - Tříkrálové sbírky - vykoledovali dobrovolníci téměř 16 milionů korun. Peníze šly na podporu projektů sociální a zdravotní péče.

Organizovaná Tříkrálová sbírka se letos koná už pojedenácté. Stovky koledníků si dnes přišly pro biskupovo požehnání do brněnské katedrály svatého Petra a Pavla. Jen z brněnské diecéze jich do ulic vyrazí téměř deset tisíc. „Posláním Tříkrálové sbírky je nést lidem zprávu o narození Ježíše Krista a vychovávat lidi k solidaritě,“ říká ředitel Charity Oldřich Haičman.

Jen z brněnské diecéze loni dobrovolníci vykoledovali téměř 16 milionů korun. Rozpečetěno bylo více než 3 tisíce tříkrálových pokladniček. V celém Česku dary přesáhly 68 milionů korun. V minulých letech se do ulic vydali ale také koledníci, kteří tradici tříkrálové koledy využili a vydávali se za dobrovolníky Charity. Mnozí z těch, kteří se snažili parazitovat na myšlence Tříkrálové sbírky, skončili na policii.