Na fotbale v Luhačovicích zasahovala policie. Zadržela šest fanoušků

Luhačovice - Zkrotit rozlícený dav fotbalových fanoušků ze Slovenska museli dnes odpoledne policisté v Luhačovicích. Příznivci slovenského týmu Spartak z Trnavy přijeli do lázeňského města na utkání zimní Tipsport ligy s druholigovým Zlínem. Policie řešila výtržnosti v restauraci i na stadionu, útoky na strážce zákona i hajlování. Zadržela celkem šest lidí.

Podle mluvčí zlínských policistů Jany Bartíkové utrpěli lehká zranění jeden fanoušek a jeden zasahující policista. „Atmosféra byla velmi napjatá. Už před zápasem jsme měli informace, že si fanoušci na internetu domluvili rvačku,“ uvedla Bartíková.

Do Luhačovic přijelo asi 500 fanoušků ze Slovenska, Polska i z Ostravy. Utkání začalo krátce po poledni, problémy však nastaly již před zápasem. „Jeden z fanoušků nám například pozvracel bar. Když jsem se ho snažil uklidnit, chtěl se se mnou začít rvát. Vtom ale přišel jeho bratr a ten ho srazil na zem,“ popsal majitel restaurace Tomáš Lysák. V jeho podniku došlo před startem utkání k největším roztržkám.

Hodně policistů bylo v Luhačovicích už před zápasem. „Bylo vidět, že na to asi byli připravení,“ řekl svědek Martin Coufalík z řad místních fanoušků. „Fanoušci hostujícího týmu používali zakázané dýmovnice a dělobuchy. V 25. minutě hry se polovina fanoušků na hlavní tribuně vyhrnula do hřiště a rozhodčí musel přerušit utkání,“ vylíčil problémy při zápase.

Výtržnosti  vyšetřuje policie

Zuřící dav si ale dovoloval i na policisty, kteří se situaci snažili uklidnit. „Povolali jsme proto na pomoc pořádkovou jednotku z Brna i posily z Ostravy,“ řekla zlínská policejní mluvčí.

Zápas skončil vítězstvím Trnavy 1:0, slovenský celek vstřelil rozhodující branku čtyři minuty před koncem. Policisté teď budou vyhodnocovat záběry z kamer pro případná obvinění z přestupků nebo trestných činů.

Policisté před restaurací v Luhačovicích
Policisté před restaurací v Luhačovicích
Více fotek
  • Policisté před restaurací v Luhačovicích autor: Jitka Kociánová, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2232/223126.jpg
  • Fotbalový zápas v Luhačovicích - dým od pyrotechniky autor: Jitka Kociánová, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2232/223106.jpg