Policie hledá pedofila, který zneužil pětiletou dívku

Brno – Policie pátrá po šestatřicetiletém Petru Koudelkovi z Tišnova, který je podezřelý ze sexuálního zneužití pětileté holčičky. Dceru, kterou mu svěřila přítelkyně, měl nutit k orálnímu sexu a dalším praktikám. Když vše vyšlo najevo, muž zmizel a skrývá se. Policie zjistila, že byl kvůli pohlavnímu zneužití v minulosti ve vězení. Soud mu uložil ambulantní léčbu, které se však vyhýbal. Policie prosí veřejnost o opatrnost a pomoc při Koudelkově nalezení.

Celý příběh se odehrál v loňském roce, kdy si matka dívky Koudelku po krátké známosti nastěhovala do bytu. Pedofil využil hned první příležitosti, kdy dostal dívku na starost. Napustil vanu a dívku nalákal, že si s ní bude ve vaně hrát. „Dívenky se ve vaně intimně dotýkal, nutil ji k orálnímu sexu a nakonec před ní masturboval až k vyvrcholení,“ popsal policejní mluvčí Petr Nečesánek. Dívku vzal později do hračkářství a nakoupil jí, co chtěla. Hračky měly předškolačku umlčet.

Holčička se ale se zážitkem nakonec svěřila své matce. Policii však kontaktovala teta, která nechtěla nechat příběh své malé neteře bez povšimnutí. A to i přesto, že ji od toho matka dívky zrazovala, protože své dceři nevěřila. „Partner jí vše popřel, proto dceru obvinila, že si vymýšlí,“ řekla policejní vyšetřovatelka Michaela Kučerová.

Matka uvěřila malé dceři, až když pedofil utekl z jejich domova

Koudelka ovšem mezitím zmizel, a když se matka dívky dozvěděla o jeho minulosti, uznala, že měla její dcera pravdu. Tu také potvrdil znalec z oboru psychologie, který holčičku vyšetřil a verzi matky zcela vyvrátil. Podle jeho závěrů si dívka v tak nízkém věku nemohla celou věc vymyslet.

Hledaný Petr Koudelka byl v minulosti odsouzen za sexuální zneužívání nezletilého syna své tehdejší přítelkyně. Po pár dnech známosti se k ní nastěhoval a ke zneužívání chlapce měl dostatek příležitostí.