Plzeň nedala šanci Kometě a je v předkole play off

Plzeň - Hráči Plzně zvítězili v 50. kole hokejové extraligy nad Brnem 4:1 a zajistili si účast v předkole play off. Západočeši tak dokázali dojít do vyřazovací části i přes odečet 19 bodů. Kometě se naopak naděje na účast ve vyřazovací části vzdálila do oblasti teorie. V osmé minutě se poprvé radovali domácí, Dresler vjel do pásma a prostřelil Trvaje. V přesilovce čtyř proti třem pak zvýšil tečí Kovář. Kouč Komety Lubina poslal místo Trvaje do branky Hoviho, ale hostům to nepomohlo. Při signalizované výhodě vypálil Frolo a Johnson o Hoviho brusli dostal kotouč do branky. Ve 34. minutě Kometu ještě více srazil 30. trefou v sezoně Vlasák. Až deset minut před koncem se podařilo zkorigovat stav Malcovi, to už ale nemohlo Indiánům oslavy pokazit. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Bílí Tygři z Liberce prohráli na ledě Sparty 2:3 po samostatných nájezdech a nevyužili tak možnost dotáhnout se na vedoucí Třinec. Dvě kola před koncem základní části ztrácí na Oceláře dva body. Pražané, kteří již nemohou na vyřazovací boje dosáhnout, vyhráli po třech předchozích porážkách. O jejich vítězství rozhodl v nájezdech kapitán David Výborný. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Pardubic porazili Kladno 7:3 a vrátili se do elitní šestice soutěže. K vítězství obhájce titulu výrazně přispěl slovenský útočník Radovan Somík, který se stal prvním čtyřgólovým střelcem nejvyšší soutěže v probíhající sezoně. Kladno má i přes porážku nadále k dobru pět bodů na poslední Mladou Boleslav. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Buly - hokej živě - HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

Hráči Českých Budějovic porazili Litvínov 5:2 a poskočili tak zpět na pátou příčku, přičemž na sedmou Slavii mají znovu k dobru dva body. Jihočeši rozhodli o své výhře již během první třetiny, kterou vyhráli 3:0. Domácí šli v přesilovce brzy do vedení, po střele Vydareného zblízka doklepával Roman Pšurný, poté zaznamenal premiérovou trefu v extralize Ferebauer. Sólo Trávníčka sólo v oslabení zlikvidoval Kovář, naopak když vyloučený Jenáček opouštěl trestnou lavici, zvýšil na 3:0 Mertl. Hosté se ale branky v oslabení nakonec dočkali zásluhou obránce Nováka. Hosté zvýšili aktivitu a přesilovku využil zblízka Lukeš. Rozhodnutí padlo opět v početní výhodě, jubilejní stou branku si připsal matador Ptáček. Skóre uzavřel v 52. minutě Pletka. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Karlovy Vary prohrály se Zlínem 2:3 po nájezdech a k definitivnímu postupu do předkola play off jim stále chybí bod. Začátek patřil domácím, v rozmezí šesté a osmé minuty se v přesilové hře dvakrát prosadil důrazný Kumstát. Zlín odpověděl Balánovou akci, po které snížil Čech. Zvýšit vedení Energie mohl ve 26. minutě Zaťovič, Dubu ale nepřekonal, naopak o dvě minuty později se znovu prosadil Čech a vyrovnal. V nastavené pětiminutovce byli blíže druhému bodu hosté, ale rozhodnout musely až samostatné nájezdy. V těch kralovali oba brankáři Duba a Mensator, o desáté výhře Zlína nad Západočechy za sebou rozhodl až v páté sérii nájezdů Leška. REPORTÁŽ z utkání

Hokejisté Vítkovic splnili roli favorita a na domácím ledě porazili poslední Mladou Boleslav 3:1. Ostravané rozhodli v závěru druhé třetiny dvěma slepenými góly Petra Pohla a Jana Káni, kteří se trefili v rozmezí 44 sekund. Vítkovice nad středočeským celkem vyhrály i čtvrté utkání sezony a drží se v elitní čtyřce extraligové tabulky. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy