Soud potrestal člena ochranky, který na fotbale napadl fanouška

Brno - Za napadení fanoušků fotbalové Zbrojovky při loňském zápase s Libercem padl téměř po roce trest. Městský soud v Brně potrestal takzvaným soudním příkazem člena ochranky Alexe Vedru z agentury One Security, který udeřil nic netušícího fanouška a zranil ho tak, že musel být převezen do nemocnice.

Při loňském dubnovém zápase fotbalové Zbrojovky s Libercem začala skupinka opilých fanoušků házet na protest dresy Zbrojovky na hrací plochu. To vyprovokovalo ochranku k brutálnímu útoku. Fanoušek Dean Gale skončil po napadení členem ochranky v bezvědomí. Z nemocnice se vrátil se sešitou hlavou na dvou místech a šrámem na bradě.

Antifašistická akce na záběrech České televize identifikovala v řadách ochranky jednoho vlivného neonacistu a hned několik aktivních i vysloužilých fotbalových chuligánů. Byl mezi nimi i boxer Alex Vedra. Ten teď za výtržnictví musí zaplatit pokutu ve výši 9 000 korun a hlavně má na rok a tři měsíce zákaz vstupu na sportovní utkání s účastí diváků.

Od roku 2010, kdy byl tento druh trestu zaveden, bylo takto na Vysočině, v Jihomoravském a Zlínském kraji potrestáno celkem sedm lidí, kteří teď nesmí navštěvovat sportovní, kulturní či společenské akce. V celé České republice je těchto případů už 56. Dohled na dodržování zákazu má na starosti Probační a mediační služba České republiky, která tím buď může pověřit svého úředníka, či po dohodě s policií zajistí, že se odsouzený v době konání akce musí hlásit na konkrétní policejní služebně.

Video Napadený fanoušek Dean Gale popisuje incident na zápase brněnské Zbrojovky
video

Napadený fanoušek Dean Gale popisuje incident na zápase brněnské Zbrojovky