Hodonínská zoo se chlubí přírůstky - malou antilopou a opičími dvojčaty

Hodonín - Novou chloubou hodonínské zoologické zahrady se v uplynulých dnech stalo mládě vzácné antilopy druhu adax núbijský a dvojčata drápkatých opiček tamarínů žlutorukých. Všechny přírůstky jsou už k vidění v expozicích.

Podle slov mluvčí zahrady Bohuny Mikulicové byl zdravotní stav adaxe, který přišel na svět před dvaceti dny, těsně po narození špatný, postupně se ale zotavil. Mládě antilopy se narodilo jako pohrobek. Jeho otec musel být totiž před časem kvůli nevyléčitelnému poranění utracen. Nyní je ve výběhu s těmito africkými antilopami mládě s matkou a s další samicí.

Expozice jihoamerických opiček tamarínů žlutorukých je více obydlena. Zoo jich nyní chová devět. Chovatelům se podařilo sestavit úspěšný chovný pár, který je už čtyřikrát potěšil potomky. Nejnovější dvojčata se narodila v úterý. Tamaríni patří k nejoblíbenějším zvířatům. Stejně jako adaxové jsou i oni zařazeni v Červené knize ohrožených druhů. Hodonínská zahrada chová 700 zvířat 160 živočišných druhů. Zoo ročně navštíví 135 000 lidí, zájem o ni se stále zvyšuje.