Mladý malíř zdobí hodonínskou zoo zvířecími malbami

Hodonín - Dvaadvacetiletého malíře Petra Přikryla mohou v těchto dnech potkat se štětcem v ruce návštěvníci zoologické zahrady v Hodoníně. Nyní pracuje na malbě v útulku pro psy a kočky, který patří pod zoo. Na zdi výběhů, ale i stěny ostatních budov maluje už sedm let tygry, lvy, jaguáry, krajty nebo plameňáky. Za svoji práci pro zoo dostal před časem Cenu Ď, které jsou udělovány mecenášům a dobrodincům.

„Před zhruba sedmi lety jsem nabídl zoo obrázky s tím, že bych pro ni rád maloval,“ řekl mladý malíř, který se malovat učil jen na základní umělecké škole. Ředitel nabídl tehdy patnáctiletému chlapci, aby vymaloval kamenný prvek u paovcí hřivnatých. Petru Přikrylovi se první malba povedla, a tak následovaly další prostory, které mu zoo vyčlenila.

Vymaloval pavilon exotického ptactva, jeden z výběhů starého šelmičce, v odpočinkovém koutu vyobrazil Galapágy nebo zeď bufetu U Gibona. „Ta zeď byla nudná, šedá. Petr na ni namaloval mix toho nejzajímavějšího a nejkrásnějšího, co zoo nabízí. Ohlasy od návštěvníků jsou nadšené, všem se jeho malby líbí,“ popsala mluvčí zoo Bohuna Mikulicová. Právě vedení zoo nominovalo Petra Přikryla za jeho nezištnou práci pro zoo na Cenu Ď. 

Petr Přikryl zobrazuje zvířata a přírodu a svými malbami zaujal i jiné organizace než jen zoologické zahrady. „Vymaloval jsem třeba i pražskou kancelář Greenpeace, několik základních škol. Až tady skončím, čeká mě hned škola v Mistříně,“ řekl. Vedle stěn maluje i klasické obrazy, měl už 40 výstav, jednu z nich na pražském výstavišti.