Brno nasadilo módní kabát, hostí veletrhy Styl a Kabo

Brno – Na brněnském výstavišti už druhým dnem pokračují veletrhy módy a obuvi Styl a Kabo. Během třídenní akce se představuje téměř 400 vystavovatelů z 18 zemí. Akce je určena profesionálům, veřejnost na ni nemá přístup. Organizátoři čekají podobnou účast jako na minulých ročnících – mezi sedmi až osmi tisíci návštěvníky.

Akce se koná na pozadí příznivých hospodářských výsledků v tuzemském oděvním a textilním průmyslu. Podle oborové asociace tržby výrobců textilu a oděvů za 1. pololetí stouply meziročně o 16,4 procenta na 24,2 miliardy korun. Stojí za tím především dobrá situace v textilním a oděvním sektoru v Německu.

Gabriela Vargová, ředitelka projektů Styl a Kabo:

„(Zahraniční vystavovatele) zaujal veletrh coby marketingový nástroj, který je ideální pro vstup na český a slovenský trh.“


Nejzajímavější jsou kolekce XXL módy, které pochází z rukou řeckých návrhářů, uvádí ředitelka projektů Styl a Kabo Gabriela Vargová. Novinkou veletrhu jsou pak přehlídky vítězů soutěže Top Styl Designer. V Brně představí své autorské kolekce vítězové soutěže z minulých let.

Video Komentář Gabriely Vargové
video

Komentář Gabriely Vargové

Komentář Gabriely Vargové

2208

Vstup Zuzany Neuvirtové

Součástí doprovodného programu jsou jako vždy semináře. Budou se věnovat například módnímu designu, ideálním podprsenkám, internetovému prodeji, definování značky a dalším tématům. Veletrh módy Styl a veletrh obuvi a koženého zboží Kabo se konají na brněnském výstavišti dvakrát do roka. Naposledy se konaly v únoru.