Na Zlínsku vypukl požár haly se slámou

Zlín - Dvanáct jednotek hasičů bojuje s rozsáhlým požárem skladovací haly ve Hvozdné na Zlínsku. Uvnitř hoří osm set tun slámy. Zásah komplikuje silný vítr, který ohrožuje sousední haly. Podle aktuálních zpráv už ale hasiči požár lokalizovali. Škoda je předběžně necelé 4 miliony korun.

V hale o rozměrech 65 krát 15 metrů hoří zhruba 800 tun slámy. Při požáru a zásahu zatím nebyl nikdo zraněn. Z areálu zemědělského družstva se však obcí šíří nepříjemný štiplavý kouř.  „Zemědělci pomáhají těžkou technikou, kdy vyváží už zničený materiál a my ho venku dohašujeme. Přes zástupce obce se snažíme informovat občany před nebezpečným dýmem, v tuto chvíli to varování směřuje především na starší obyvatele,“ uvedl mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

Hasiči mají na místě 12 jednotek profesionálů i dobrovolníků. „Mnoha proudy vody se snažíme zabránit rozšíření požáru na další vedle stojící halu, která je rovněž plná slámy. Používáme také výškovou techniku, s jejíž pomocí se přes zničenou střechu snažíme srážet plameny na horní vrstvě balíků slámy,“ popsal Mitáček. Požár byl po více než třech hodinách lokalizován, hašení dále pokračuje. Na místo byl přivolán i statik, který posoudí poškození objektu.