Zlín připravuje nákladnou opravu památkově chráněných lázní

Zlín - Nejstarší objekt zlínských lázní, který je památkově chráněný, se zřejmě dočká rozsáhlé obnovy. Město má připraven projekt, s kterým bude usilovat o peníze z Evropské unie. Předpokládané náklady činí přibližně 50 milionů korun. ČTK to dnes řekla primátorka Irena Ondrová.

Objekt s pětadvacetimetrovým bazénem byl postaven v roce 1952, autorem je architekt Vladimír Karfík. „Chceme především opravit obvodový plášť a některé vnitřní prvky. Vzhledem k tomu, že jde o památkově chráněný objekt, s žádnými zásahy do dispozice či konstrukce nepočítáme,“ uvedla primátorka.

Termín zahájení stavby závisí na úspěšnosti města v získání dotace, která má pokrýt větší část nákladů. Zároveň proto město chystá také menší opravy. Příští rok by se tak mohla opravit vstupní hala a některé části interiéru, náklady činí zhruba 850.000 korun.

Zimní lázně byly postaveny na místě někdejší cihelny firmy Baťa. Bazén se nachází v patře, které má galerii pro diváky. Stavba byla realizována pomocí univerzálního bednění převzatého z průmyslových staveb. V roce 1984 areál doplnil objekt s větším bazénem, vzniklo tam i letní koupaliště.