Lidé v beskydské obci Ostravice se bojí chystané technoparty

Ostravice - Obyvatelé Ostravice se obávají technoparty hlavně kvůli velkému hluku. 24hodinová akce se připravuje na tento víkend. Podle pořadatelů se má konat na okraji obce. Obyvatelé mají obavy, že dunění techna vyplaší i zvěř v beskydských lesích.

Emanuel Došlík má chatu nedaleko soukromého pozemku na okraji Ostravice. O velkém hluku je přesvědčen. Z připravovaného tanečního maratonu mají obavy také další majitelé chat. „Do této lokality taková akce vůbec nepatří,“ nechal se slyšet chatař Dalibor Botko.

Podle organizátorů tanečního hudebního festivalu akce na soukromém pozemku začne v sobotu 30. srpna ve dvanáct hodin a skončí v neděli 31. srpna o půlnoci. Mělo by ji navštívit více než tisíc mladých lidí z celé Moravy a Slezska a také ze zahraničí. Organizátor akce Lukáš Čvanda sdělil, že má plnou podporu majitele pozemku.

Připravovanou technoparty už projednával obecní úřad. Jeho zástupci dnes také jednali s policií. Místostarosta Ostravice Miroslav Mališ (KDU-ČSL) informoval, že tato akce je nepovolená a z hlediska rušení nočního klidu nelze zajistit výjimku, obecní rada totiž zasedá až po akci. Lukáš Čvanda podle svých slov doufá, že to obyvatelé Ostravice jeden večer přežijí.