V Beskydech se stále lyžuje

Beskydy - Polovina března je pryč a vlekaři v Beskydech stále hlásí velmi dobré sněhové podmínky. Na sjezdovkách leží místy více než metr sněhu a někde sněží. Upravené sjezdovky ale nepřilákaly mnoho turistů. Na větší počet lyžařů tady ještě čekají. Horská služba varuje před vysokými závějemi na hřebenech. Podle ní by turisté neměli podcenit vhodné oblečení do hor.

Vlekař Radek Pokorný si málo lyžařů vysvětluje tím, že mnoho lyžařů už sníh nečekalo, a tak zamířili například do Alp. Do beskydských lyžařských areálů stále míří i školní kurzy. Většina lyžařských areálů v Beskydech je stále v nepřetržitém provozu, nechybí večerní lyžování.

Vlekař Luděk Matyščák se nechal slyšet, že z důvodu právě probíhajících prázdnin na Zlínsku se o víkendu očekává větší nápor lyžařů. Horská služba ale nedoporučuje běžkařům hřebenové túry. Náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica informoval, že v některých místech jsou až třímetrové závěje.

Nejvíce sněhu je na Lysé hoře, kde bylo naměřeno 230 centimetrů. Pokud se výrazně neoteplí, bude se podle vlekařů lyžovat minimálně do konce března.