Veteráni křižují Moravu

Ostrava - Svátek milovníků historických automobilů začal. Ráno v Ostravě startovala prestižní veteránská Moravia Rallye. Pojede se až do čtvrtka a více než 40 historických aut při ní navštíví třeba Frýdek-Místek, Nový Jičín, Studénku nebo Krnov. Cíl je v Olomouci.

První etapa veteránské Moravia Rallye odstartovala z centra Ostravy v devět hodin dopoledne. Jízdy o celkové délce 600 km se účastní 43 historických vozidel z České republiky, Slovenska, Polska, Švýcarska, Lucemburska, Francie a Německa. Soutěžní posádky budou plnit úkoly zaměřené na řidičskou zručnost a testy z historie automobilismu. 

Majitelé si své plechové miláčky hýčkají. Až z Francie přijel například Jaques Lessuer, který soutěží s Peugeotem 137. Jde o lehký sportovní vůz se sklápěcí střechou. „Jsem vášnivý sběratel aut a toto jsem našel zhruba před dvaceti lety jako úplný šrot v jedné stodole. Levně jsem ho koupil a pak několik let opravoval, až se dostal do perfektního stavu,“ říká Jaques Lessuer. 

Video Reportáž Mojmíra Žáčka
video

Reportáž Mojmíra Žáčka

Českou produkci pak na rallye zastupuje například Škoda Popular Monte Carlo z roku 1937. V tomto provedení se zamřížovanými světly byly vyrobeny čtyři kusy. Devátý ročník veteránské Moravia Rallye vyvrcholí ve čtvrtek v Olomouci.

Moravia Rallye
Moravia Rallye