Energetici na Vsetínsku nestíhají opravy

Olomouc - Lidé na Vsetínsku se stále ještě potýkají s následky říjnové sněhové kalamity. V obci Pulčín zničila sloupy elektrického vedení a dosud je nikdo neopravil. Dodávky elektřiny zajišťuje od té doby pro víc než osmdesát lidí v obci náhradní naftový agregát. Všichni doufají, že tato krizová situace nebude trvat dlouho a že se konečně jejich život vrátí do normálních kolejí.

Energetici opravují části přerušeného elektrického vedení v lesním úseku směrem k obci Francova Lhota. Kdy bude celý úsek vedení zprovozněn, energetici zatím neupřesnili. V lesích okolo obce Pulčín totiž stále leží desítky popadaných stromů. Podle meteorologů se má navíc znovu ochlazovat, především na horách. V Beskydech leží nejvíce sněhu na Lysé Hoře, přes deset centimetrů. Přesto jsou všechny horské úseky na Vsetínsku sjízdné. Silničáři v této souvislosti varují řidiče, aby do Beskyd nejezdili bez zimního vybavení.

/*json*/{"map":{"lat":49.220146,"lng":18.077642,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.220146,"lng":18.077642,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video Reportáž Daniela Šamánka
video

Reportáž Daniela Šamánka